Menu

Dlaczego chcesz zostać jednym z nas?

Skoro jesteś na tej stronie to znaczy, że postawiłeś pierwszy krok w kierunku przeżycia wraz z nami przygody! Ja sam podjąłem się przygody harcerskiej dziewięć lat temu i zachwyciłem się Zawiszakami i teraz również chciałbym zaprosić Ciebie do przeżycia tej przygody.

Czym jest skauting?

Już śpieszę z odpowiedzią Skauting są to ludzie tacy jak ty czy ja gromadzące się wokół prawa harcerskiego którzy chcą przeżyć przygodę i dobrze się bawić ale też przeżyć swoje życie jak najlepiej. Zawiszacy to również osoby które chcą aby świat stał się lepszy zaczynając od siebie oraz przez bezinteresowna pomoc innym.


Może już zważyłeś, że stosuję wymiennie nazwę "Skauci" z "Zawiszacy" jest to spowodowane nazwą naszej organizacji która brzmi "Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" Federacja Skutingu Europejskiego". Wiem że może to brzmieć bardzo skomplikowanie ale tak na prawdę na całym świecie nazywamy się Skauci Europy a w Polsce na wzór Honorowego i walecznego rycerza Zawiszy Czarnego przyjęliśmy miano "Zawiszaków".


Cóż piszę o przygodzie a nie o konkretach więc może przybliżę kilka z wielu ciekawych aktywności.

-Jak wiesz (albo się teraz dowiesz) mamy obozy letnie, które są zwieńczeniem pracy całego zastępu z poprzedniego roku na takim obozie budujemy i śpimy na platformach z sznurka i drewna na drzewach:Zbuduj platformÄ™ na wysokoÅ›ci 3 metrów. - Jarmark pomysłów

gotujemy posiłki na ognisku:

Skauci Europy w Poznaniu: 2014

poznajemy nieznane:

Wędrówka dobiegła końca - czuwanie trwa!

modlimy się:

Skauci Europy rozpoczęli nowy rok formacji - radom.gosc.pl

i wiele innych przyjdź i sprawdź...


jeśli mi nie wierzysz możesz zobaczyć ten kanał na youtube:

Gniazdo TV


Spoko piosenka(;

I jeszcze jedna


Jak widzisz do przygody dzieli cię tylko skontaktowanie się z nami, zapraszamy i czekamy właśnie na CIEBIE.