Menu

Aktualności

 Informacja z dnia 02.11.2017r.

Biwak listopadowy 2017- informacje 

Witam,
W dniach 10-12 listopada 2017 roku odbędzie się biwak naszej drużyny. Spotykamy się w piątek o godzinie 17:30 na dworcu MDA w Nowym Sączu. Wracamy na godzinę 11:30 do Nowego Sącza. Miejscem naszego zakwaterowania będzie szkoła Podstawowa w Grybowie ul. Szkolna 1. Koszt biwaku wyniesie 50 zł. (wyżywienie + bilety Sącz-Grybów + materiały do gier)
Dlaczego warto wziąć udział w biwaku?
Po pierwsze to jest może jeden z niewielu dni kiedy chłopcy są wolni od komputerów,  telewizorów, tabletów, smartfonów. Będziemy przebywać w terenie i pokażemy, że można przeżyć przygodę i dobrze się bawić bez nowych technologii.
Ponadto najważniejszym celem naszych skautowych działań jest praca nad charakterem chłopaków. Pragniemy wychować świadomych, odpowiedzialnych obywateli. Dlatego między innymi propagujemy rozwój osobisty intelektualny, czyli zachęcamy do nauki w szkole jak i rozwój fizyczny, czyli praca nad swoim ciałem.
Po trzecie (wiem to z własnego doświadczenia bycia skautem) przebywanie w odpowiednim towarzystwie rozwija młodego chłopaka w dobrym kierunku. Będziemy mieli m. inn. msze i adoracje przez co staramy się krzewić tradycyjne wartości chrześcijańskie.

To takie najbardziej zauważalne pozytywne aspekty naszych wyjazdów, jest ich znacznie więcej, jednak nie chciałem się rozpisywać :) W załączniku przesyłam list w podobnej tematyce jak i również rzeczy, które harcerze powinny zabrać na wyjazd.

Chciałbym aby harcerze na wyjeździe nie używali telefonów. Jeśli będą Państwo mieli jakąś pilną sprawę to proszę o telefon do mnie: 514 778 661

Pozdrawiam 
--
Drużynowy 1. Drużyny Nowosądeckiej
Krzysztof Zaczyk HO ___________________________________________________________________________________________________

Informacja z dnia 12.03.2017r.

Witam!
1.       Dzień Modlitw. Chciałbym przypomnieć i przekazać szczegółowe informacje o Dniu Modlitw. Harcerze spotykają się 24 marca (piątek) na Mszy Świętej w Porębie Małej o godzinie 16:40.
Po Mszy jedziemy do Zespołu Szkół Katolickich w Nowym Sączu, tam będziemy nocować. Wieczorem będzie kolacja, gry, Sądy Honorowe i czuwanie przed przyrzeczeniami.Następnego dnia rano wyjeżdżamy na Dzień Modlitw.
Koszty to: 60zł (40zł-autokar, 17zł-piątek kolacja, sobota śniadanie obiad, 3zł koszty organizacyjne)Pieniądze proszę wpłacać do zastępowych na najbliższej sobotniej zbiórce zastępu, lub na moje konto: 80 1870 1045 2078 1001 3865 0001
Jeśli ktoś Państwa bądź z rodziny chłopców chciałby pojechać na Dzień Modlitw proszę uzupełnić formularz zgłoszeniowy:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeNFd79riAb96CAFfU-EChyYjDYTpLdQ1tVtZR3IQ00p2R54Q/viewform?c=0&w=1   (chłopców zapisują zastępowi)
 Jeśli interesowałby Państwa transport  autokarem z Sącza, to proszę dać mi znać. (w formularzu jest pytanie o transport Kraków-Oświęcim) Koszt autokaru to 40zł od osoby.
 Zbiórka dla osób jadących autokarem jest o 5:45  na Bulwarze Narwiku. Chłopcy na miejsce zbiórki przyjdą prosto z miejsca noclegu.
2.       Obóz letni. Zostałem poproszony przez rodziców jednego z harcerzy o przesunięcie terminu na 3-19 lipca. Czy ten termin będzie Państwu odpowiadał?
Obóz będzie w miejscowości Kryg koło Gorlic.
Koszt obozu wyniesie około 600zł. Dokładną kwotę podam w późniejszym terminie, ponieważ będzie ona zależała od kilku rozwiązań logistycznych obozu. Pieniądze będziemy zbierać ratami. Pierwsza rata wyniesie 300zł będzie płatna do 30 kwietnia. II rata w wysokości 200 zł do końca maja. Wysokość ostatniej raty będzie podana w późniejszym terminie, płatna będzie do końca czerwca.
Bardzo mnie cieszy fakt, że obóz będziemy współorganizować z dwiema drużynami z Warszawy, dzięki czemu chłopcy będą mogli nawiązać nowe znajomości.
W razie pytań zapraszam do kontaktu.
Bardzo proszę o potwierdzenie przeczytania maila.

Pozdrawiam
--
Krzysztof Zaczyk HO
Tel: 514 778 661 
 ___________________________________________________________________________________________________
Informacja z dnia 26.02.2017r.
 
Witam,

Zbliża się czas rozliczeń podatkowych i związana z tym szansa przekazania 1% podatku dla naszych skautow - konkretnie: 1 Drużyny Nowosądeckiej.
Wspólnie z Drużynowym Krzyśkiem zachęcam do wykorzystania tej możliwości:

Nr KRS: 0000089011
Nazwa: SHK "Zawisza" FSE
Cel szczegółowy: 1 Drużyna Nowosądecka

Pamiętajmy o naszych skautach podczas rozliczeń podatkowych !
Możemy też dać znać bliskim żeby skorzystali z tej możliwości - przesyłając im szczegóły zawarte w niniejszym mailu.

Z pozdrowieniami,

Radek Ruchała 
(Rodzic - p/o Szczepowego)


___________________________________________________________________________________________________
 Informacja z dnia 05.02.2017r.

Witam,
1. Bardzo się cieszę, że udało nam się zrealizować cały program zimowiska bez większych problemów.  Zapraszam do zapoznania się z relacją i ze zdjęciami z zimowiska, które dostępne są na blogu naszej drużyny:   http://1nowosadecka-fse.blogspot.com/
Na blogu w zakładce "Dla rodziców" można znaleźć również kalendarz z datami wyjazdów drużyny. Byłbym wdzięczny jeśli wzięliby Państwo to pod uwagę zwłaszcza przy planowaniu wakacji rodzinnych. Jest już podany termin obozu letniego.

Mamy również swoją stronę na Facebooku gdzie również dokumentujemy nasze działania: https://www.facebook.com/1DruzynaNowosadecka/?ref=bookmarks

Dziękuję bardzo za pomoc w organizacji zimowiska. Zwłaszcza w kwestii transportu zastępu z Kluszkowiec.
Mam nadzieję, że synowie wrócili zadowoleni. Jeśli mają Państwo jakieś refleksje po tym
wyjeździe - proszę o kontakt.
2. Dnia 25.03.2017 odbędzie się Dzień Modlitw za naszą organizację. W tym roku cały Hufiec krakowski spotyka się w Oświęcimiu. Jest już plakat, a w nim ogólny plan naszego świętowania (przesyłam w załączniku). Na to wydarzenie mamy w zwyczaju zapraszać całe rodziny. Będzie organizowany transport autokarem z Sącza, więc proszę o odpowiedź, jeśli są Państwo zainteresowani wyjazdem. (Musimy znać wcześniej ilość miejsc)


Pozdrawiam
--
dh Krzysztof Zaczyk HO
Drużynowy 1.Drużyny Nowosądeckiej św. Jacka Odrowąża